Ürün Grupları
Gönderim Amacına Göre
»SAKSI ÇİÇEKLERİ
»ANNEYE ÇİÇEK
»SEVGİLİYE ÇİÇEK
»DOĞUM GÜNÜ ÇİÇEKLERİ
»DÜGÜN / AÇILIŞ ÇELENKLERİ
»GELİN ARABASI SÜSLEMESİ
»Ferforje

Kampanyalar
Ürün Adı: Mavi Orkide
Fiyatı: 650.00 TL
Kdv Durumu: Fiyata KDV Dahildir.
Durumu: Aktif / Satışta
Görüntülenme: 663

Ürün Özellikleri

Ürün Açıklaması

Mavi Orkide

Salepgiller familyasının bir üyesi olan orkide, Yunanca kökenli bir kelimeden türemiş olup tarihin eski dönemlerinden bugüne dek doğurganlık, zenginlik, aşk ve tutkuyu çağrıştırmıştır. Egzotik görünümüyle insanları etkileyen orkidenin benzersiz güzellikteki türlerinden biri de mavi orkidedir.

Mavi Orkide Ne Anlama Gelir?

Göz alıcı bir renge sahip olan mavi orkide, gösterişli yapısıyla pek çok duyguyu simgeler. Eşsiz bir kıymet ve maneviyat gibi insan ruhunu okşayan derin anlamlara gelmesinin yanı sıra kraliyet renklerini de en ihtişamlı tonlarıyla yansıtır. Mavi orkide, samimi ve resmi hallerin en mükemmel dengesini sembolize ettiği gibi aşağıda sayılan pek çok özel anlamı da çağrıştırır:

 • asalet,
 • aşkların en büyüğü,
 • barış,
 • derin bilgelik,
 • geleceğin parlak ışığı,
 • güç,
 • olgun tavır,
 • umut,
 • zarafet.

  Mavi Orkide Bakımı Nasıl Yapılır?

  Mavi orkide bakımı karşıdan zor gibi görünse de dikkat edilmesi gereken belli başlı püf noktaları vardır. Mavi orkidenin sulanma ihtiyacı; saksı türü, oda sıcaklığı ve ışık alma derecesi belirler.
  Yaz aylarında su ihtiyacı artarken kış aylarında toprağı daha az su çekebilir. Koyulaşmış yapraklar, susuzluğun basit bir göstergesi olarak size yol gösterebilir. Bununla birlikte genel olarak -haftada bir kez- sabah saatlerinde sulamak idealdir.

  Mavi orkide, diğer orkideler gibi kuraklığa fazla dayanıklı olmadığından dolayı toprağının her zaman nemli olması önemlidir. Düzenli yapılan bir sulama toprağı azaltacağından yılın belirli zamanlarında toprak eklemek gerekir.

  Işığa direkt olarak maruz kalmaması gereken mavi orkidenin ışık yönünü iki haftada bir değiştirmeniz uzun ömürlü olmasında faydalı olacaktır. Ayrıca rüzgardan fazlaca etkilenen mavi orkideyi, balkon ya da kapı önü gibi alanlarda bırakmamak gerekir.

  Yılda bir kez vitamin takviyesi yapmak da mavi orkidenin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir.

  Mavi orkidenin tüm çiçeklerini döktükten sonra bir dahaki çiçeklenme döneminde beyaz renkte açacağı ise unutulmamalıdır.