Ürün Grupları
Gönderim Amacına Göre
»SAKSI ÇİÇEKLERİ
»ANNEYE ÇİÇEK
»SEVGİLİYE ÇİÇEK
»DOĞUM GÜNÜ ÇİÇEKLERİ
»DÜGÜN / AÇILIŞ ÇELENKLERİ
»GELİN ARABASI SÜSLEMESİ
»Ferforje

Kampanyalar
Ürün Adı: Galetya Salon Çiçeği
Fiyatı: 0.00 TL
Kdv Durumu: Fiyata KDV Dahildir.
Durumu: Aktif / Satışta
Görüntülenme: 1178

Ürün Özellikleri

Ürün Açıklaması

Anavatanı Brezilya, Güney ve Orta Amerika ve Batı Hindistandır. Gösterişli yapraklara sahip bir bitkidir. Gösterişli yaprakları için yetiştirilir. Büro ve ofis bitkileridir genelde. Yaprakları çok hassas bir yapıya sahiptir. 

Kaletyalar doğrudan güneş ışığı alan yerleri sevmezler. Öğle güneşi almayan , yarı gölge ve gölge yerleri çok severler. 

Gündüzleri istedikleri sıcaklık değerleri 24 - 27 C derece , geceleri ise 16 - 21 C derecedir. Kış aylarında ise 10 C derecenin altında olmayan yerlerde yetiştirilmesi gerekmektedir. 

Nem oranı yüksek yerleri çok severler. Kuru hava koşullarında yaprak uçlarında ve kenarlarında kahverengi lekelerin oluştuğu ve yapraklarının kıvrıldığı görülmektedir. 

Doğrudan güneş ışığından korunması gereken bir bitkidir. Yaz aylarında gölge ya da yarı gölge yerlerde , kışın ise güneş ışığı alan yerlerde bulundurulmalıdır. 

Saksı değiştirme işlemleri Şubat ve Mart ayı içinde yapılmalıdır. Saksı toprağı ; hafif geçirgen , kumlu ve yaprak çürüntüsü içeren toprak olmalıdır. 

İlkbahar ve yaz aylarında bitki düzenli ve bol sulanmalıdır. Kuru havalarda yapraklarına su püskürtülmelidir. Kış aylarında sulama miktarı azaltılmalı , toprağının nemli tutulması yeterli olacaktır. Çok ıslak toprakları sevmeyen bir bitkidir. Fazla sulama sonucunda köklerinde çürümeler meydana gelecektir.